Film Önerisi Günü: “Wonder”(Mucize)

Bugün size bir film tavsiyesi vermek için buradayım:) Bu, her pazar olacak ve en güzel filmler size benim tarafımdan tavsiye edilecektir. Veeee, bugünün tavsiyesi başlıkta gördüğünüz gibi “Wonder” yani “Mucize” filmidir.

Wonder(Mucize), 2017 yılında aynı adı taşıyan kitaptan uyarlanan bir filmdir. Filmin konusu şu şekildedir:

Auggie adında bir çocuk, diğerlerinden farklı görünmektedir. Auggie doğduğunda, yüzü farklıydı ve diğerleri Auggie’nin yüzüne farklı şekilde bakıyorlardı. Auggie her zaman insanların, onun yüzüne garip bir şekilde baktıklarını fark etti. Bazı arkadaşları onunla dalga geçiyordu, bu yüzden Auggie psikolojik olarak kötü etkilenmekteydi. Çünkü bu insanlar ruhlardaki gerçek güzelliği bilmiyorlardı. Auggie sadece yüzüyle değil, aynı zamanda büyük yüreğiyle de farklıydı.

Filmdeki okul müdürü, bu filmin temasıyla ilgili muhteşem bir cümle söyledi, şimdi onu sizinle paylaşmak istiyorum: “Auggie görünüşünü değiştiremez, ama belki de biz bakış açımızı değiştirebiliriz.”

Bence filmin sonunda Auggie, gerçekten de doğru ve harika bir cümle söyledi. “İnsanları kazanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken onlara bakmaktır.“

Çünkü ” Gerçek güzellik derinin altındadır, dış görünüşte değildir. ” “Lütfen bunu unutmayın!”

Bu film ağlamak isteyenler ve vicdanları gerçek dostu olanlar içindir. :))

Hepinize iyi seyirler:)

Yorum Yap

Yaratıcı yazılarımıza ve makalelerimize abone olun Size güncellemeleri e-posta ile göndereceğiz.
Yeni yazıları kaçırmamak için abone olun.